2011 m. birželio 27 d., pirmadienis

Taikomoji ekologija

laba,


sumaniau parašyti apie specialybę, kurią jau metus studijuoju, galbūt , kam pravers mano nuomonė:)


taigi, išgirdus žodį "ekologiją" daugumai pirma mintis iškyla -švara t.y. šiūkšlių rinkimas ir pan. nar kai kas pamasto apie maistą, bet dauguma neįsigilina į šio žodžio prasmę. dabar dažnai paklausiu žmonių ką jie galvoja išgirdus šį žodį, sulaukiu panašaus atsakymo į aukščiau paminėta. todėl noriu praplėsti jūsų mintis ne tik apie šį žodį bet ir apie pačią specialybę.


praeitais metais įstojau į LŽŪU taikomąją ekologiją. džiaugiausi kad papuoliau į ten kur norėjau. iš pradžių ir pati negalvojau, kad mokslas bus toks platus. maniau kad bus siauresnė specialybė, deja bet klydau, tai gan plati specialybė apimanti - žemę, orą ir vandenį, taip pat ir mus žmones, nes nuo mūsų viskas ir priklauso. mes patys sau kuriame gyvenimą ir ne tik sau o ir kitiems. vieni stengiasi nedaryti žalos gamtai, kiti deja bet ją niokoja. aš kuo labiau studijuoju ir gilinuosi į šią specialybę, tuo labiau pradedu pamilti gamtą ir suprasti jos reikšmę žmonijai. grįžtant prie specialybės, šiais metais studijų dalykai susiję su augalais ir netik, gan įdomu, supranti iš ko augalai susideda kas jiems būdinga ir t.t. dabar jau sugebu atskirti medžius, pagal rūšis, ankščiau visi klevai ar ąžuolai ir kt. medžiai buvo man gan vienodi, dabar susipažinau su daug įvairiausių medžių, gilinuosi į jų reikšmę ir pan. vėliau mokinsimies ir kitus labai svarbius dalykus. džiaugiuosi kad esu ten kur noriu būti, nes čia žmogui kuris supranta, kas yra blogai ir kas gerai gamtai yra daug galimybių atsiskleisti. tai viena iš tų nedaugelio specialybių, kuriose yra gerai paruošiami specialistai, mes turime gan daug praktikų, atliekama įvairius tyrimus, susipažįstame ir su pačiais mažiausiais organizmais, kurie supa mūsų pasaulį.


dar norėčiau paminėti, kad šiame universitete suteikiamos gan geros sąlygos mokymuisi, taip pat nėra taip lengva kaip kitiems atrodo, čia galima gyventi ir mokintis vienoje vietoje, neišvažiuojant iš universiteto ribų, taip susitaupo laikas. kiekvienas universitetas turi ir pliusų ir minusų, įstojus čia nesitikėjau kad bus tai čia gera būti, bet klydau, čia labai egra, ir vasarai liūdna palikti viską buvo, bet deja reikia:)


jei reikia galiu suteikti gan daug informacijos apie pačią specialybę, nes geriausia išgirsti iš besimokančių ją :) taip pat ir apie kitas, žinau gan nemažai :) kurios yra šiame universitete :)


iki:)

4 komentarai:

 1. kaip tik žadu šiemet stot į šią specialybę! labai bijau, kad neįstosiu, nes ne kažką iš biologijos egzamino gavau (žadu apeliuot)..
  Lietuvoje susidariusi tokia nuomonė, kad žemkėj vieni 'mėmės' mokos, prastai išlaikę egzaminus ir niekur kitur neįstoję.. tai vat, klausimas: kokie maždaug balai dominavo praitų metų stojimuose?
  ir dar vienas klausimas: ar chemijos laabai daug reikia? mokykloj mėgau chemiją kol negavau kitos mokytojos, kuri iš atminties ištrynė visą chemijos bendrą kursą, tai labai bijau dabar chemijos.. :/

  AtsakytiPanaikinti
 2. visų pirma, jokios baimės neturi būti, gali lengvai įstoti, aišku daugiau į mokamą, jei yra gan maži balai, bet ką žinai gal pakliūsi ir į vf. :) pas mus sustojo netgi tokie kurie nelaikė biologijos egzamino(berods 1 ar keli žmonės) arba su gan mažais egzamino įvertinimais t.y. kelias proc. bet niekas dabar jiems netrukdo mokintis, ir pasakyčiau, kad tikrai gan neblogai mokinasi :)
  ir aš girdžiu, kad Lietuvoje tokios nuomonės, bet paneigsiu, čia yra gan daug ir labai protingų žmonių, tiesiog yra studentų kurie sukuria tokį įvaizdį (bet deja, jie prastai ir mokinasi). ir dar lzuu daugiau sieja mokslą prie zemės ūkio, bet tai vienintelis universitetas, kuriame galima įgyti ne tik žinių kas susije tik su ta specialybe, bet orientuojama ir su žemės ūkiu, o tokių specialistų trūksta.(tik ekologija ir miškininkystė daugiau orientuojama į visą gamtą) čia yra tikrai gan daug, labai gerai besimokančių žmonių, čia ne tik žmonės draugiški, čia pati atmosfera ir gyvenimas yra nenuobodus ir gan aktyvus. :) balai kiek pamenu, mano specialybei tai kažkur 8 ar 9
  prasideda ir baigiasi gal 17 ar truputį daugiau.

  su chemija man taip pat mokykloje buvo, bet čia ją mokinsiesi tik pirmą pusmetį, kaip ir kiturs dalykus 9iškyrus anglų). ar daug reikia, na vyksta paskaitos ir laboratoriniai, daug studentų jos išvis nemokėjo, net supratimo neturėjo kaip chemines lygtis pradėti rašyti ar pan. bet ėjo ir praėjo, egzaminą išsilaikė, laboratorinius apsigynė. vieniems ji sunkiau kitiems lengviau, man asmeniškai sunku nebuvo(tik kartais) bet kadangi mokykloje turėjau A lygiu ją, tai supratimas buvo. nebijok, ji ne siaubas, bus didesnių siaubų , tikrai bus :) bet jei mokinsiesi viską lengvai praeisi:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labas. Noriu studijuot ką nors su ekologija, ir iškilo keletas klausimų.
  Ar daug chemijos bei matiekos taikomosios ekologijos studijose?
  ir koks tos chemijos bei matiekos sunkumas? nes jų labiausiai ir bijau. kaip dėstytojai žiūri į studentus, ar leidžia taisytis ir t.t? kaip egzaminai? :) ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labas, Tomai prašyk man el.p. agne91@gmail.com ir atsakysiu į visus klausimu:)

  AtsakytiPanaikinti